Gimnazjaliści poznali prawa człowieka

W przededniu Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka  6 grudnia 2017r.   odbyły się zajęcia warsztatowe dla gimnazjalistów z PSP nr 4 w Kozienicach, które poprowadziła nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach pani Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek wraz z uczennicami: Patrycją Zaporą, Wiktorią Cieślakowską i Natalią Niedzielską z klasy II „c”.

Celem zajęć było nabycie wiedzy z zakresu praw i wolności człowieka oraz rozpoznawanie na różnych  przykładach takich przypadków, które kwalifikowane mogą być jako przejawy dyskryminacji i mowy nienawiści. Podczas tej wyjątkowej lekcji młodzież gimnazjalna mogła nabyć umiejętność pracy z tekstem i wykorzystania zawartych w nim informacji. Poznanie praw człowieka przez młode pokolenie to najskuteczniejszy, najtańszy i najwydajniejszy sposób zmiany świata na lepszy.