„Złota trąbka’’ w muzyce filmowej

22 października 2012 roku w naszym liceum odbył się koncert orkiestry dętej łódzkiego trio „Złota trąbka’’.

Zespół tworzą trzej absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Są oni muzykami o wszechstronnym doświadczeniu, które w połączeniu z talentem zaowocowało opracowaniem cyklu koncertów pod tytułem: „Muzyczne podróże po morzach i oceanach’’. Tym razem zespół zaprezentował naszym uczniom koncert pt. „Muzyka filmowa’’.

Podczas występu muzycy zaprosili młodych słuchaczy do aktywnego w nim udziału. Uczniowie mogli spróbować gry na puzonie i trąbce, a także uczestniczyli w konkursach. Zaproszeni do wspólnej zabawy uczniowie chętnie i trafnie odgadywali prezentowane fragmenty standardów filmowych. Nagradzani gromkimi brawami kolegów, młodzi śmiałkowie stworzyli wraz z artystami ciekawy zespół. Koncert z pewnością rozbudził wśród młodzieży zainteresowanie różnorodnymi formami dzieła muzycznego.