Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Rusza Maraton Pisania Listów 2017!


W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na 10 grudnia wraz z Amnesty International w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego organizujemy już po raz trzeci Maraton Pisania Listów. W terminie 6 i 7 grudnia 2017 r. w godzinach 11: 00 – 17: 00 będziemy odręcznie pisać listy w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Domagamy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka. Przeciwstawiamy się niesprawiedliwości. Listy pisane w tym czasie w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne.
Osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają , że dodawały im one otuchy w ciężkich chwilach. Listy solidarności okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych i więzionych. Dzięki Maratonowi dochodzi również do upowszechnienia wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Maraton Pisania Listów opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa, a przy budowaniu kultury poszanowania praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego konieczna jest aktywizacja młodzieży już na etapie szkolnym. W ubiegłorocznej edycji napisaliśmy 800 listów. 
 
 Przyjdź , napisz list i zmień czyjeś życie ! Zapraszamy !