Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Warsztaty matematyczne cz.II z Klubu Młodego Odkrywcy

2 grudnia 2017r. w I LO odbyły się  kolejne zajęcia dla dzieci z cyklu „Klubu Młodego Odkrywcy”. W sobotę rano spotkały się dzieci aby twórczo bawić się matematyką. Najpierw sześciolatki przypomniały sobie zasady rozwiązywania krzyżówek sudoku, podczas wspólnej pracy nad sudoku oborazkowym. Dzieci uzasadniały swoje hipotezy co do miejsca poszczególych elementów, w ten sposób trenowały spostrzegawczość i logiczne myślenie. Następnie dzieci rozwiązywały samodzielnie sudoku obrazkowe z mikołajkami. W kolejnej części zajęć dzieci poznały różne rodzje gier logicznych np. sart games: piraci, dżungla, pingwiny oraz dobble, la cucaracha, zbuduj i zburz itp. Zmagały się także z problemami wymagającymi logicznego myślenia, koncetracji uwagi, spostrzegawczości i umiejętności podejmowania decyzji. Mali adepci klubu uczyli się bawiąc wesoło i z wielkim zaangażowaniem.

 W grupach starszych zajęcia miały podobny charakter, ale dobór stopnia trudności sudoku i gier był uzależniony od wieku i możliwosci małych odkrywców. Dzieci starsze zmagały się z trudniejszymi zadaniami, czerpiąc z sukcesów wielką satysfakcję. Odbył się krótki konkurs na najszybciej rozwiązane sudoku, uczestnicy z wielkim zaangażowaniem walczyły o wygraną. Zwycięzcy z każdej ze starszych grup zostali nagrodzeni małymi upominkami  dzięki wsparciu projektu przez PZU i Gminę Kozienice(wydział promocji). Na koniec zajęć uczniowie I LO wręczyli maluchom labirynty z mikołajami, układanki do zabawy z rodziną i balaony. Zajęcia zakończyły się wesołymi okrzykami do zobaczenia! Zapraszamy „małych odkrywców” na warsztaty 16 grudnia 2017r.