Warsztaty matematyczne cz.II z Klubu Młodego Odkrywcy

2 grudnia 2017r. w I LO odbyły się  kolejne zajęcia dla dzieci z cyklu „Klubu Młodego Odkrywcy”. W sobotę rano spotkały się dzieci aby twórczo bawić się matematyką. Najpierw sześciolatki przypomniały sobie zasady rozwiązywania krzyżówek sudoku, podczas wspólnej pracy nad sudoku oborazkowym. Dzieci uzasadniały swoje hipotezy co do miejsca poszczególych elementów, w ten sposób trenowały spostrzegawczość i logiczne myślenie. Następnie dzieci rozwiązywały samodzielnie sudoku obrazkowe z mikołajkami. W kolejnej części zajęć dzieci poznały różne rodzje gier logicznych np. sart games: piraci, dżungla, pingwiny oraz dobble, la cucaracha, zbuduj i zburz itp. Zmagały się także z problemami wymagającymi logicznego myślenia, koncetracji uwagi, spostrzegawczości i umiejętności podejmowania decyzji. Mali adepci klubu uczyli się bawiąc wesoło i z wielkim zaangażowaniem.

W grupach starszych zajęcia miały podobny charakter, ale dobór stopnia trudności sudoku i gier był uzależniony od wieku i możliwosci małych odkrywców. Dzieci starsze zmagały się z trudniejszymi zadaniami, czerpiąc z sukcesów wielką satysfakcję. Odbył się krótki konkurs na najszybciej rozwiązane sudoku, uczestnicy z wielkim zaangażowaniem walczyły o wygraną. Zwycięzcy z każdej ze starszych grup zostali nagrodzeni małymi upominkami  dzięki wsparciu projektu przez PZU i Gminę Kozienice(wydział promocji). Na koniec zajęć uczniowie I LO wręczyli maluchom labirynty z mikołajami, układanki do zabawy z rodziną i balaony. Zajęcia zakończyły się wesołymi okrzykami do zobaczenia! Zapraszamy „małych odkrywców” na warsztaty 16 grudnia 2017r.