Lekcja patriotyzmu w liceum

Patriotyzm jest dziś słowem zapomnianym i nieużywanym. Część społeczeństwa, głównie młodzi ludzie nawet nie wiedzą dokładnie, co oznacza. Dlatego uczennice klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego przystąpiły do ogólnopolskiego Dnia Patrioty, który odbył się w polskich szkołach w dniu 16 listopada.

Celem podjętych działań było wzmocnienie obywatelskiego rozumienia patriotyzmu i ukazanie wartości oraz postaw PATRIOTY XXI w.  Uczennice pod opieką p. Joanny Kuźmińskiej i p. Małgorzaty Kuśmierczyk – Balcerek przygotowały sylwetki patriotów XX i XXI oraz przeprowadziły sondę  o patriotyzmie wśród swoich rówieśników. Być patriotą we współczesnym świecie to kochać swoją rodzinę, swoje miasto,  region i kraj. Kochać miłością dojrzałą. Taką, która dostrzega wady i zalety naszej Ojczyzny. Pomyśl – co oznacza dla Ciebie być patriotą w XXI wieku ?