XXVII Konkurs „Moje spotkania z Puszczą” rozstrzygnięty !

Tegoroczna edycja konkursu była zatytułowana „Moje wędrówki przez leśne kryjówki” i koncentrowała się na sprawdzeniu wiedzy uczniów o gatunkach obcych występujących w Puszczy Kozienickiej, ich rozpoznawaniu i dostrzeganiu zagrożeń jakie stwarzają w ekosystemach. Uczniowie I LO bardzo chętnie przystąpili do sprawdzenia swoich umiejętności w teście wiedzy i konkursie fotografii.

Prace do konkursu fotograficznego przygotowali: Aleksandra Grzybek (IIa), Dominika Rodakowska (IIa), Adrianna Wałęka (IIc), Julia Telbusiewicz  (Ia) i Piotr Maj (Ia). Jury przyznało I nagrodę w kategorii fotografia wśród szkół ponadgimnazjalnych dla Piotra Maja. W teście wiedzy szkołę reprezentowały: Wiktoria Rytko (Ia), Katarzyna Tyśkiewicz (Ia) i Wiktoria Zawodnik (Ia) wyłonione podczas eliminacji szkolnych. W etapie finałowym konkursu uczennice doskonale poradziły sobie z testem o Kozienickim Parku Krajobrazowym i uzyskały odpowiednio: I miejsce w kategorii test wiedzy dla Wiktorii Rytko oraz wyróżnienie dla Katarzyny Tyśkiewicz.  Uczniowie wykazali się dużą wrażliwością i spostrzegawczością, jak również chęcią pogłębiania wiedzy przyrodniczej i poznawania chronionej przyrody naszej okolicy. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!