Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Warsztaty biologiczne Klubu Młodego Odkrywcy


W sobotę 18 listopada 2017r. do naszej szkoły, po raz kolejny, przybyły dzieci, by wspólnie z licealistami (poprzez zabawę)  zgłębiać wiedzę o poważnych zagadnieniach biologicznych. Dzieci regularnie uczestniczące w spotkaniach Klubu, odwiedzają naszą szkołę z chęcią i zapałem do poznawania świata przyrody i zdobywania nowych umiejętności. Tematem spotkania była komórkowa budowa organizmów, a jej celem było zaprzyjaźnienie się z mikroskopem biologicznym - podstawowym narzędziem pracy badacza. Mali odkrywcy dokonywali bardzo szczegółowych obserwacji zwierząt bezkręgowych i kręgowych okiem, lupą, pod binokularem, by w końcu poznać pospolity organizm jednokomórkowy żyjący w wodzie, czyli pantofelka.
Obserwacje mikroskopowe tego orzęska sprawiły dużo radości i zadziwienia nad jego biologią. Młodzi odkrywcy ćwiczyli samodzielne obserwacje mikroskopowe, wykonywali świeże preparaty i przyglądali się komórkom biologicznym widocznym okiem mikroskopu. Dzieci dokumentowały swoje obserwacje, wykonując rysunki na kartach pracy. Powstawały bardzo szczegółowe obrazy oglądanych preparatów mikroskopowych. Dziękujemy Małym Odkrywcom za wspólną naukę i zabawę. Zapraszamy na kolejne spotkania z tego cyklu.