Warsztaty biologiczne Klubu Młodego Odkrywcy

W sobotę 18 listopada 2017r. do naszej szkoły, po raz kolejny, przybyły dzieci, by wspólnie z licealistami (poprzez zabawę)  zgłębiać wiedzę o poważnych zagadnieniach biologicznych. Dzieci regularnie uczestniczące w spotkaniach Klubu, odwiedzają naszą szkołę z chęcią i zapałem do poznawania świata przyrody i zdobywania nowych umiejętności. Tematem spotkania była komórkowa budowa organizmów, a jej celem było zaprzyjaźnienie się z mikroskopem biologicznym - podstawowym narzędziem pracy badacza. Mali odkrywcy dokonywali bardzo szczegółowych obserwacji zwierząt bezkręgowych i kręgowych okiem, lupą, pod binokularem, by w końcu poznać pospolity organizm jednokomórkowy żyjący w wodzie, czyli pantofelka.
Obserwacje mikroskopowe tego orzęska sprawiły dużo radości i zadziwienia nad jego biologią. Młodzi odkrywcy ćwiczyli samodzielne obserwacje mikroskopowe, wykonywali świeże preparaty i przyglądali się komórkom biologicznym widocznym okiem mikroskopu. Dzieci dokumentowały swoje obserwacje, wykonując rysunki na kartach pracy. Powstawały bardzo szczegółowe obrazy oglądanych preparatów mikroskopowych. Dziękujemy Małym Odkrywcom za wspólną naukę i zabawę. Zapraszamy na kolejne spotkania z tego cyklu.