Spotkanie maturzystów z przedstawicielami Urzędu Pracy

We wtorek, 14 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas trzecich z przedstawicielami Urzędu Pracy w Kozienicach. Na spotkanie przybył: p. Krzysztof Zając, p. Jolanta Węsek, p. Beata Skwarczyńska oraz p. Monika Kusińska.

Celem wizyty było przybliżenie młodym ludziom idei przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w tym roku odbywa się w dniach 13 – 19 listopada pod hasłem ,,Droga do przedsiębiorczości”.

Podczas spotkania zaproszeni goście prezentowali uczniom m. in. czym należy się kierować przy planowaniu kariery zawodowej, gdzie można szukać pomocy przy uruchamianiu działalności gospodarczej oraz, jakie cechy powinien posiadać przedsiębiorca. Ponadto 16 listopada odbędzie się Dzień Otwarty w Powiatowym Urzędzie Pracy na temat rozpoczęcia biznesu, wspierania lokalnych przedsiębiorców, itp.