Obchody Święta Niepodległości i Dnia Patrona w liceum

W dniu 10 listopada 2017 r. w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy Święta Niepodległości. Uroczystość połączona była z przypomnieniem sylwetki patrona szkoły - zwycięskiego wodza bitew Potopu Szwedzkiego - Stefana Czarnieckiego. Dokładne zapoznanie się z biografią hetmana umożliwiła wystawa poświęcona jego życiu i działalności, którą przygotowali uczniowie pod opieką p. Grażyny Ambroziewicz.

Obchodom tegorocznego Święta Niepodległości przyświecało hasło „Nie zginęła!...”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek i p. Grażyny Ambroziewicz przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przypomniał zebranej młodzieży i nauczycielom długą i ciężka drogę, jaką nasi rodacy musieli przejść, aby ponownie cieszyć się wolnością. Celem uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych i jedności narodowej.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Malec, która podziękowała młodzieży i nauczycielom za przygotowanie akademii, zwracając jednocześnie uwagę na doniosłość tego wydarzenia dla polskiej historii.