I Bieg Niepodległości już za nami

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ 10.11.2017r.

W przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości I Liceum ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach pod patronatem Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji w Kozienicach podejmuje się niezwykłego wyzwania przebiegnięcia 99 okrążeń na stadionie lekkoatletycznym w Kozienicach pod hasłem „ Jedno okrążenie do 100 – lecia ”. To przedsięwzięcie wpisuje się w działania MEN, które rok szkolny 2017/2018 ogłosiło „Rokiem dla Niepodległej”.

Setna rocznica odzyskania niepodległości zbiegnie się w przyszłym roku z Jubileuszem 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach, dlatego ten bieg stanowi również początek przygotowań do Jubileuszu 100-lecia szkoły.

I Bieg Niepodległości już za nami. Nauczyciele wraz z młodzieżą w białych i czerwonych koszulkach w siedmiu sztafetach pokonali dystans 39600m, co najbardziej cieszy organizatorkę, nauczycielkę wychowania fizycznego - E. Rosołowską-Zmitrowicz. Dla niektórych było to prawdziwe wyzwanie, ale każdy starał się w dobrym tempie pokonać dystans. Wyróżniały nas białe i czerwone koszulki oraz radość, że możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu.

Pierwsze okrążenie pokonali nauczyciele z Panią Dyrektor Ewą Malec na czele. Kolejne - młodzież biegnąca sztafetowo. Koleżanki i koledzy zgromadzeni na trybunach przy dynamicznej muzyce gorąco dopingowali biegnących.

Czy pobiegniemy za rok?
Oczywiście, że tak!

To była naprawdę super zabawa i sprawdzian, że należy wierzyć we własne siły! Za rok pokonamy 100 okrążeń.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania dla KCRiS za sponsorowanie imprezy i udostępnienie obiektów sportowych.

Organizator: Elżbieta Rosołowska - Zmitrowicz