Cybernauci - to my!

W dniach 28.09-03.10.2017r. uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w kompleksowym projekcie kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci-"Cybernauci".

Projekt realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Sfinansowany zaś został ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Głównym celem projektu trwającego do końca 2018r. jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także rodziców, opiekunów i nauczycieli.
O korzyściach płynących z użytkowania Internetu , a także o zagrożeniach, jakie w nim czyhają na nieświadomych internautów, o sposobach zabezpieczania kont oraz zasadności unikania zachowań ryzykownych w sieci mówił, wykorzystując liczne materiały edukacyjne, w tym filmy, trener-Emisariusz Bezpiecznego Internetu, Jarosław Basaj z Radomia.
Poprowadził on również warsztaty, które w sposób praktyczny pozwoliły zrozumieć biorącym w nich udział , na czym polega kształtowanie wizerunku w sieci, co to jest komunikacja zapośredniczona przez media, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci, jak można wykorzystywać Internet w różnych celach:
nauki, zabawy, utrzymywania kontaktów z innymi osobami, rozwijania kreatywności.

Realizując projekt "Cybernauci" nasze liceum znalazło się w elitarnym gronie 707 szkół w Polsce, które mając na względzie świadome i odpowiedzialne korzystanie z najnowszych technologii, zadbały o bezpieczeństwo jego użytkowników.