KOLEJNE ZAJĘCIA KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY

7 października 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym rozpoczęły się cykliczne zajęcia dla dzieci „Klubu Młodego Odkrywcy”. W sobotę rano spotkały się dzieci, aby twórczo bawić się matematyką. Najpierw sześciolatki na kocykach układały z kasztanów, orzechów i kinder jajek logiczne ciągi, by potem uzupełniać magiczne kwadraty wykorzystując pieczątki.

Maluchy zakończyły zajęcia obrazkowym sudoku i grą w kółko i krzyżyk na sztalugach. Po krótkiej przerwie prowadząca zajęcia pani Joanna Piwońska wraz ze swoimi uczniami z klasy Ia powitała grupę 7 i 8 latków. Starsze dzieci zaczęły zajęcia od odpowiedzi na pytanie: ,,co to jest matematyka?”. Okazało się, że dla nich matematyka to działania na liczbach. Prowadzący warsztaty przekonywali uczestników, że ta dyscyplina to też umiejętność stawiania hipotez, uzasadniania ich i ćwiczenie logicznego myślenia. Dzieci uzupełniały magiczne kwadraty obrazkowe, sudoku z figurami geometrycznymi oraz mini sudoku. Świetnie się bawiły grając w kółko i krzyżyk oraz odpowiadając na zadawane w międzyczasie pytania np. ,,Każdy z siedmiu braci ma siostrę. Ile dzieci jest w tej rodzinie?” Zajęcia zakończyły zagadki z zapałkami. Ostatnia grupa dzieci 9 i 10 letnich zaczęła zajęcia o godzinie 12. Dzieci najstarsze zmagały się z najtrudniejszymi zagadkami z zapałkami, sudoku oraz tangramami. Dzieci pracowały chętnie i z wielkim zaangażowaniem szukały rozwiązań. Był to twórczo spędzony czas dla uczestników spotkania ale też dla prowadzących, ciekawe doświadczenia w pracy z małymi dziećmi. Za dwa tygodnie zapraszamy na zajęcia z chemii kolorowej i wybuchowej.