Z wizytą w Brukseli

W dniach 16-20 czerwca odbyła się wycieczka do stolicy Belgii zorganizowana przez Biuro Poselskie
Zbigniewa Kuźmiuka. Wyjazd był nagrodą za uczestnictwo w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej.
Uczniowie z różnych szkół z terenu Mazowsza mieli okazję zobaczyć, jak żyje się w jednym z najsłynniejszych i najciekawszych miast Europy Zachodniej.

Pomimo długiej i wyczerpującej podróży wycieczka się bardzo udana i pouczająca. Główną atrakcją wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie przybliżono nam tajniki pracy Komisji Europejskiej i mieliśmy okazję porozmawiać z europosłem Zbigniewem Kuźmiukiem. Na tym jednak nie zakończyły się atrakcje. Widzieliśmy przepiękne Stare Miasto, potężny Łuk Triumfalny i Atomium, czyli monumentalny model kryształu żelaza, zwiedzaliśmy muzea i piękne zakątki stalicy Belgii. To niesamowite miasto zadziwia nie tylko architekturą, ale również multikulturowością. Na rynku możesz spotkać przedstawicieli nacji z całego świata. Szczególnie przydatna okazuje się znajomość języka polskiego, gdyż Polaków jest w Brukseli bardzo dużo i są przez Belgów bardzo lubiani. Wyjazd do Brukseli był niezwykłą przygodą dla mnie i dla innych uczestników. Podróże kształcą i to jest bez wątpienia prawda.
Relacja zwyciężczyni konkursu Pauliny Małysy.