Krajowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

W dniu 5.06.2017 rozegrał się dalszy etap Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjum, ponadgimnazjalnych oraz kategorii otwartej-open „Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016 ” w Białystoku.

Uczeń kl  IIb  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana  Czarnieckiego w Kozienicach Jakub Balcerzak pomyślnie przeszedł eliminacje, test online i zakwalifikował się do II etapu konkursu, który odbył się w Białymstoku  w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza i polegał na rozwiązaniu pisemnego testu, oprócz poprawności odpowiedzi  liczył się również czas rozwiązania testu z eliminacji.

Jakub poradził sobie i z tym etapem i zakwalifikował się do się do ścisłego finału.

Z każdej kategorii weszło do finału tylko 6 zawodników.

Ścisły finał rozegrany został w gmachu Filharmonii Podlaskiej, zawodnicy odpowiadali na pytania jury przy widowni składającej się z nauczycieli, rodziców oraz dopingujących kolegów i koleżanek .

W  tvp Białystok trwała transmisja na żywo z przebiegu Konkursu.

Emocje były niesamowite, pytania o różnym poziomie trudności. Jakub radził sobie fantastycznie i zajął 5 miejsce w Polsce wyróżnione pucharem i dyplomem.

Udział w konkursie odkrył jego dużą wiedzę i szerokie zainteresowania sportem.

Wraz z uczniami całej szkoły Wielkie Gratulacje składają : Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie.
Brawo Kuba !!!

Elżbieta Rosołowska-Zmitrowicz