Dzień Dziecka pełen wrażeń

1 czerwca 2017 roku w naszym liceum nie zabrakło atrakcji.

Tego dnia odwiedzili nas przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Przygotowali oni dla naszych uczniów specjalne zajęcia i pokazy. Młodzież miała okazję uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa, prawidłowego poruszania się po drodze zarówno w roli pieszego, rowerzysty oraz kierowcy pojazdu. Na specjalnie przygotowanym symulatorze nauki jazdy uczniowie mieli możliwość wirtualnego prowadzenia motocykla. Natomiast na placu manewrowym czekały na młodzież samochody dające możliwość sprawdzenia precyzyjności prowadzenia pojazdu oraz symulację jazdy w stanie nietrzeźwym. Szczególne wrażenie na wszystkich zrobiły specjalne alkogogle służące demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Każdy, kto miał okazje je założyć doznał obniżenia koncentracji, zniekształcenia widzianego obrazu, spowolnienia czasu reakcji, co było dopełnieniem filmu szkoleniowego traktującego o zgubnym wpływie alkoholu na układ nerwowy człowieka.

Dzisiejsze zajęcia były dobrą lekcją dla przyszłych, ale i obecnych kierowców. Uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności, które pomogą im w bezpiecznym poruszaniu się po drodze.