Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Dzień Dziecka pełen wrażeń

1 czerwca 2017 roku w naszym liceum nie zabrakło atrakcji.

Tego dnia odwiedzili nas przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Przygotowali oni dla naszych uczniów specjalne zajęcia i pokazy. Młodzież miała okazję uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa, prawidłowego poruszania się po drodze zarówno w roli pieszego, rowerzysty oraz kierowcy pojazdu. Na specjalnie przygotowanym symulatorze nauki jazdy uczniowie mieli możliwość wirtualnego prowadzenia motocykla. Natomiast na placu manewrowym czekały na młodzież samochody dające możliwość sprawdzenia precyzyjności prowadzenia pojazdu oraz symulację jazdy w stanie nietrzeźwym. Szczególne wrażenie na wszystkich zrobiły specjalne alkogogle służące demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Każdy, kto miał okazje je założyć doznał obniżenia koncentracji, zniekształcenia widzianego obrazu, spowolnienia czasu reakcji, co było dopełnieniem filmu szkoleniowego traktującego o zgubnym wpływie alkoholu na układ nerwowy człowieka.

Dzisiejsze zajęcia były dobrą lekcją dla przyszłych, ale i obecnych kierowców. Uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności, które pomogą im w bezpiecznym poruszaniu się po drodze.