XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK -etap rejonowy

W dniu 18 maja 2017 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego KCRiS w Kozienicach odbył się etap rejonowy XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.W etapie tym wzięło udział 26 drużyn z powiatu kozienickiego (ok.130 osób) i gościnnie jedna drużyna z Sobolewa- powiat garwoliński.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z Grupy Medycznej w składzie:

Drużyna I                                               Drużyna II

1.Karolina Kurek-kapitan drużyny             1.Zuzanna Wolszczak- kapitan drużyny
2.Karolina Musiał                                    2.Dominika Pyrka
3.Aleksandra Kania                                 3.Michelle Ingalis
4.Marcin Tasak                                       4.Wioletta Płaza
5.Kamil Wojdyr                                       5.Adam Różański

Opiekunem Grupy Medycznej jest p.Edyta Tarczyńska

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Oceniana jest nie tylko wiedza zawodników, ale również praktyczne wykorzystanie umiejętności, nabytych podczas zajęć z pierwszej pomocy.
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane są dla młodzieży ze szkół podstawowych,gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Startują w nich pięcioosobowe zespoły, które w trakcie mistrzostw udzielają pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków i rekwizytów (sztuczna krew, pudry, farby) i wyglądają bardzo realistycznie.
W tym roku na stacjach młodzież zmagała się z resuscytacją krążeniowo-oddechową,rozciętym łukiem brwiowym,oparzeniem,złamaniem zamkniętym,ciałem obcym w ciele i krwotokiem.Do rozwiązania mieli również test sprawdzający ich wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i historii PCK.
W kategorii szkoła podstawowa I miejsce zajęła drużyna z PSP Nr 1 w Kozienicach.
W kategorii szkoła gimnazjalna I miejsce zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie.
W kategorii szkoła ponadgimnazjalna bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z naszego liceum osiągając maksimum punktów.Zajmując I i II miejsce stali się reprezentantami naszego powiatu w etapie okręgowym,który już za tydzień 27 maja.
Obu drużynom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za etap okręgowy.