Święto Konstytucji 3-go Maja w liceum

3 maja cała Polska obchodzi Święto Konstytucji Majowej. Z tej okazji w naszym Liceum im. Stefana Czarnieckiego odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowała młodzież z klasy Ib, Ic i IIb pod kierunkiem pani Małgorzaty Kuśmierczyk- Balcerek.Uczniowie przygotowali montaż słowno- muzyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i utwory instrumentalne.

Celem uroczystości było także przekazanie informacji, w jakich okolicznościach została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja i kształtowanie postaw patriotycznych oraz jedności narodowej.