Dzień Otwarty w I LO w Kozienicach 2017

W czwartek 27 kwietnia 2017 roku w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów, podczas którego wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić naszą szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na kolejny rok szkolny.

W tym dniu dyrekcja, nauczyciele i uczniowie liceum Stefana Czarnieckiego gościli młodzież z okolicznych gimnazjów. Przybyłych przywitali organizatorzy imprezy. Następnie młodzież została zaproszona na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się prezentacja szkoły - oferty edukacyjnej oraz ogólnych zasad rekrutacji z charakterystyką poszczególnych profili - politechnicznego, medyczno - przyrodniczego, językowo- medialnego i społeczno – prawnego. Następnie gimnazjaliści obejrzeli pokaz taneczny cheerleaderek przygotowany przez panią Elżbietę Rosołowską - Zmitrowicz. Po nim uczniowie gimnazjów mogli wysłuchać koncertu rockowego przygotowanego przez nasz szkolny zespół muzyczny. Na koniec członkowie grupy medycznej zaprezentowali niezwykle realistyczny pokaz ratownictwa medycznego. Po głównej prezentacji gimnazjaliści mogli obejrzeć ciekawe doświadczenia z przedmiotów ścisłych oraz uczestniczyć w dalszych pokazach przygotowanych przez uczniów poszczególnych profili i bezpośrednio od nich dowiedzieć się, jak funkcjonuje szkoła, jakie zajęcia pozalekcyjne oferuje oraz w jakiej atmosferze uczniowie spędzają dni nauki.
Każdy zainteresowany nauką w naszym liceum mógł przekonać się, jak wiele szkoła ma do zaoferowania – nowoczesne sale lekcyjne, bogate zaplecze naukowe i sportowe. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych tablic interaktywnych, projektorów czy profesjonalnej pracowni językowej, a zainteresowania sportowe rozwijać nie tylko podczas lekcji wf- u, ale także na boisku sportowym czy w siłowni.
W tym dniu szkoła mogła pokazać i pochwalić się swoim dorobkiem kulturowym i społecznym. W szkole działa koło teatralne „LOtea” oraz redakcja szkolnej gazety „gLOn”, więc młodzież uzdolniona artystycznie i humanistycznie realizuje swoje pasje w wybranych kołach zainteresowań. Ponadto uczniowie mogą rozwijać swój warsztat dziennikarski, współpracując z Kroniką Kozienicką, z lokalną prasą, a także uczestniczyć w szeregu akcji charytatywnych w ramach wolontariatu.
Gimnazjaliści przez cały dzień, zwiedzając liceum, mieli możliwość nie tylko poznania szkoły, ale także porozmawiać ze starszymi kolegami i dowiedzieć się, jak funkcjonuje system nauczania w szkole średniej oraz co proponuje szkoła, aby wszechstronnie wspierać edukację młodzieży.
Na kolejny dzień otwarty zapraszamy młodzież gimnazjalną już za rok.