Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Pielgrzymka Maturzystów z I LO w Kozienicach

19 kwietnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach wraz ze swoimi Prefektami ks. Tomaszem i ks. Łukaszem oraz wychowawcami Panią Mariolą Worobiec, Panią Joanną Kuźmińską, Panią Grażyną Ambroziewicz udali się na diecezjalną pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. Pielgrzymka przebiegała pod hasłem roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”. Z trudem udało się pokonać trudne warunki atmosferyczne i obfite opady śniegu, aby dotrzeć na Mszę Świętą o godz. 11 w Jasnogórskiej Bazylice, której przewodniczył ks. Biskup Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Z całej diecezji uczestniczyło około trzy tysiące młodych abiturientów.

Niezwykle ciepło odniósł się ks. Biskup do młodzieży odwołując się do Ewangelicznego obrazu uczniów zdążających do Emaus i piosenki Starego Dobrego Małżeństwa „Wędrówką jedną życie jest człowieka”. To właśnie ten obraz towarzyszy młodemu człowiekowi stojącemu u progu dojrzałego życia., który nie może się zniechęcać, który nie  może stać w miejscu, nie może się poddawać i nie może myśleć co będzie tylko dziś, ale co będzie za 10 i 20 lat. W tej wędrówce nie może zabraknąć odniesień do Pana Boga, to bardzo ważne żeby się nie pogubić w życiu, mówił ks. Biskup Piotr. Po przerwie na obiad w Kaplicy Cudownego obrazu miało miejsce zawierzenie, którego dokonali maturzyści. Spotkanie zakończyło się pasterskim błogosławieństwem i poświęceniem różańców. W drodze powrotnej maturzyści zatrzymali się w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, gdzie wysłuchali historii tego świętego miejsca. Częstochowa witała nas zasypana śniegiem, a żegnała piękną pogodą. Maturzystom życzymy dobrze zdanego egzaminu maturalnego i wyboru dróg życiowych, a wśród nich tych które będą prowadzić do świętości. Pozostaje teraz tylko modlitwa :)