Pielgrzymka Maturzystów z I LO w Kozienicach

19 kwietnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach wraz ze swoimi Prefektami ks. Tomaszem i ks. Łukaszem oraz wychowawcami Panią Mariolą Worobiec, Panią Joanną Kuźmińską, Panią Grażyną Ambroziewicz udali się na diecezjalną pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. Pielgrzymka przebiegała pod hasłem roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”. Z trudem udało się pokonać trudne warunki atmosferyczne i obfite opady śniegu, aby dotrzeć na Mszę Świętą o godz. 11 w Jasnogórskiej Bazylice, której przewodniczył ks. Biskup Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Z całej diecezji uczestniczyło około trzy tysiące młodych abiturientów.

Niezwykle ciepło odniósł się ks. Biskup do młodzieży odwołując się do Ewangelicznego obrazu uczniów zdążających do Emaus i piosenki Starego Dobrego Małżeństwa „Wędrówką jedną życie jest człowieka”. To właśnie ten obraz towarzyszy młodemu człowiekowi stojącemu u progu dojrzałego życia., który nie może się zniechęcać, który nie  może stać w miejscu, nie może się poddawać i nie może myśleć co będzie tylko dziś, ale co będzie za 10 i 20 lat. W tej wędrówce nie może zabraknąć odniesień do Pana Boga, to bardzo ważne żeby się nie pogubić w życiu, mówił ks. Biskup Piotr. Po przerwie na obiad w Kaplicy Cudownego obrazu miało miejsce zawierzenie, którego dokonali maturzyści. Spotkanie zakończyło się pasterskim błogosławieństwem i poświęceniem różańców. W drodze powrotnej maturzyści zatrzymali się w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, gdzie wysłuchali historii tego świętego miejsca. Częstochowa witała nas zasypana śniegiem, a żegnała piękną pogodą. Maturzystom życzymy dobrze zdanego egzaminu maturalnego i wyboru dróg życiowych, a wśród nich tych które będą prowadzić do świętości. Pozostaje teraz tylko modlitwa :)