ŻYCZLIWI WOLONTARIUSZE I LO W AKCJI

W piątek (31. 03. 2017 r.) w naszym liceum odbył się „Dzień Życzliwości”. Specjalnie na ten dzień przygotowane „życzliwe drzewko” witało uczniów na holu szkoły. Każdy listek krył w sobie przesłanie związane z uprzejmym zachowaniem.

Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji, a wykonywanie zadań ukrytych na listkach wiązało się z miłą zabawą i oczywiście wymianą uprzejmości. Młodzież prawiła sobie komplementy, pozowała do zdjęć, niekiedy należało przytulić wyznaczoną osobę (włącznie z nauczycielami i pracownikami szkoły).
Wzajemne uśmiechy, serdeczne słowa powinny nam przypominać, że warto urazy i złości zamieniać na życzliwości.

Akcję przeprowadzili uczniowie klasy IB pod okiem pedagoga szkolnego pani Renaty Kowalskiej i wychowawcy pani Sylwii Milczarczyk.