„Żyję zdrowo i kolorowo”

W piątek 23 września w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się coroczny Festyn Ekologiczny. Koordynatorami festynu były: p. Edyta Stajniak, p. Renata Kowalska i p. Ewelina Buszko. Licealiści mieli za zadanie przygotować stoiska ekologiczne, obfitujące w potrawy ekologiczne, zabawki ekologiczne oraz wykazać się pomysłowością przy wykonaniu graffiti pt. „Żyję zdrowo i kolorowo” - profilaktyka i zdrowy styl życia. Gośćmi honorowymi festynu były przedszkolaki z powiatu kozienickiego.

Uczniowie puścili nieco wodzę fantazji i starali się, aby ich dania wyglądały jak najbardziej atrakcyjniej, a ich pomysły przy wykonywaniu zabawek ekologicznych przechodziły najśmielsze oczekiwania.

Festyn miał charakter konkursu, a stoiska przygotowane przez młodzież oceniała specjalna komisja w składzie: dyrektor Ewa Malec (przewodnicząca), Anna Liwocha, Jolanta Martynowska, Tomasz Urban, ks. Tomasz Pastuszka, Agnieszka Brzuskiewicz oraz uczniowie Franciszek Kudła z klasy IIb i Natalia Seremak z klasy IIa.

W czasie kiedy komisja oceniała stoiska, najmłodsi - maluchy z kozienickich przedszkoli - oglądali w sali gimnastycznej pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez szkolną grupę medyczną. Były również konkursy i zabawy ekologiczne oraz bajka pt. „Z ekologią za pan brat”.

Nie zabrakło również występów artystycznych uczniów naszej szkoły i absolwentów Łukasza Kondera i Martyny Pajączkowskiej, którzy zachęcali swoich kolegów i koleżanki do wspólnego śpiewania i zabawy.

Wybór zwycięzców nie należał do najłatwiejszych. Za najlepsze stoisko uznano to przygotowano przez klasę 1A, druga lokata przypadła klasie 3C, a trzecia (ex aequo) klasie 3B i 1C. Nagrodzeni otrzymali kolejno 350 zł, 250 zł i 200 zł na cele edukacyjne, np. bilety do kina, teatru czy muzeum.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za dzień pełen wrażeń.
Zapraszamy znów za rok, na XII Festyn Ekologiczny.