Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego rozpoczęli rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9. Zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów powitała pani dyrektor Ewa Malec.

- Wierzę, że po dwumiesięcznym wypoczynku rozpoczynacie następny rok szkolny z nowymi postanowieniami, z zapałem do pracy oraz wiarą w sukces – mówiła pani dyrektor.

Pani Ewa Malec przypomniała wszystkim, że dzisiaj mija 77 rocznica wybuchu II wojny światowej i jak ważna jest pamięć o minionych wydarzeniach związanych z naszą historią. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele władz miasta – zastępca burmistrza pani Małgorzata Bebelska, starosta powiatu kozienickiego pan Andrzej Jung oraz ksiądz kanonik Kazimierz Chojnacki.

Pan Andrzej Jung i pani Małgorzata Bebelska wręczyli najlepszym maturzystom nagrody ufundowane przez powiat i gminę. Otrzymali je Adam Śmietanka, Piotr Lenarczyk, Natalia Molendowska, Sylwia Kowalczyk, Martyna Pajączkowska i Anna Soboń. Pan starosta wręczając nagrody powiedział: „Ta szkoła jest kuźnią talentów i dalej podtrzymuję swoje słowa.”, a pani wiceburmistrz dodała: „Ta szkoła ma wielkie tradycje. To dzięki gronu pedagogicznemu, dzięki pasjom młodzieży.”

Następnie pani dyrektor zapoznała uczniów z przydziałem wychowawstw w poszczególnych klasach i zaprosiła zgromadzoną młodzież na spotkanie z wychowawcami.

Informacje na temat rozpoczęcia roku szkolnego można znaleźć również na stronie: http://kozienice24.pl/nowosci,top,1,1,w_zwiazku_z_objeciem_dzieci_szes,3817.html