Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucję uchwalono w 1791 roku – była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej z 1782r. Określiła ustrój państwa oraz prawa człowieka i obywatela.

W naszym liceum uroczysta akademia ku czci tego święta odbyła się w piątek 29 kwietnia. Uczniowie pod opieką nauczycielki historii, pani Joanny Kuźmińskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny.
W temat konstytucji wprowadził wszystkich film dokumentalny poświęcony wydarzeniom związanym z uchwaleniem Ustawy Rządowej. Bartłomiej Matracki i Magdalena Mazur przedstawili rys historyczny dotyczący Konstytucji 3 Maja. Całość została opatrzona wierszami patriotycznymi, które recytowali uczniowie z klasy IIb – Weronika Stochmal, Korina Kowalska i Kacper Sikorski.
Nie zabrakło „Poloneza Trzeciego Maja” zagranego w nowoczesnej aranżacji na perkusji i saksofonie przez Annę Kocyk i Damiana Bączka. Uroczystość została zakończona piękną pieśnią „Marsz, Marsz Polonia” w wykonaniu Magdaleny Mazur z klasy IIa.