To był pierwszy taki turniej. We wtorek nad jeziorem rozegrano zawody w paintballa

Setki latających w powietrzu kulek z farbą, adrenalina, a przede wszystkim dobra zabawa, w której nie przeszkodził nawet ulewny deszcz. We wtorek nad jeziorem rozegrano I otwarte zawody w paintball dla młodzieży ponadgimnazjalnej, a  wszystko po to... by wziąć udział w olimpiadzie!

W zawodach wzięło udział 16 trzyosobowych ekip, a rywalizacja odbywała się dwuetapowo. Najpierw drużyny rywalizowały na zasadzie "każdy z każdym" w grupach po 4 zespoły, a następnie rozegrano finał pomiędzy zwycięzcami poszczególnych grup.

Całość można było bezpiecznie obserwować i kibicować, bo teren zmagań został odgrodzony specjalną siatką. W oczekiwaniu na swoją kolej zawodnicy mogli ogrzać się przy ognisku lub postrzelać do tarcz z broni pneumatycznej pod okiem specjalistów z klub Hamer.

Organizacja nietypowego turnieju to forma rywalizacji w olimpiadzie "Zwolnieni z teorii". Na taki pomysł wpadło czterech uczniów I LO im. Stefana Czarnieckiego: Piotr Śmietanka, Franciszek Kudła, Przemysław Boryczka i Jakub Piotrowski, którzy razem tworzą grupę "Gra Zespołowa Najbardziej Czadowa".

- Chcieliśmy być oryginalni, zrobić coś czego nie było, a przy okazji odciągnąć młodzież od komputerów. Zaszczepić w nich chęć do aktywnego wypoczynku i zamiłowanie do gier zespołowych - mówią o swoim pomyśle.

Biorąc udział w olimpiadzie, uczniowie walczą o zdobycie certyfikatów z profesjonalnego zarządzania. Projekt okazał się zresztą niemałym wyzwaniem i wymagał od nich dużego zaangażowania: od znalezienia firmy zajmującej się tego typu wydarzeniami, przez pozyskanie sponsorów, promocję w mediach, na prowadzeniu wszelkiej dokumentacji kończąc.

Tygodnie pracy przyniosły oczekiwane rezultaty. - Wszystko wyszło według planu. Był to nasz pierwszy projekt społeczny, a każdy podczas jego organizacji wiele się nauczył. Ta wiedza z pewnością nam się przyda i nieraz ją wykorzystamy przy okazji kolejnych przedsięwzięć. Było dobrze, następnym razem na pewno będzie jeszcze lepiej - podsumowuje imprezę Piotr Śmietanka i dodaje: - Cieszę się, że wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Odciągnęliśmy młodzież od wirtualnej rzeczywistości, pokazaliśmy inną formę aktywnej zabawy. Jesteśmy zadowoleni, zrealizowaliśmy wszystkie założone cele.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom za uczestnictwo oraz nagrodę w postaci jednorazowego zaproszenia na siłownię. Na najlepszych czekały specjalne pakiety nagród, w tym karnety do fintess clubu Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, gadżety czy zaproszenia na paintballa w Lublinie. Zwycięzcy turnieju zgarnęli także puchar.

Klasyfikacja końcowa:
I. 0,7 Partyzanci (Mateusz Babula, Bartłomiej Karsznia, Maciej Wójcicki)
II. Porażeni Prądem (Szymon Wardawy, Damian Majsterek, Patryk Brodowski)
III. Desolation (Patryk Norowski, Dawid Skrzypczak, Damian Przestrzelski)
IV. Trzy małe świnki (Jakub Marchewka, Adrianna Glegoła, Kinga Krawczyk)

Patronat medialny nad imprezą sprawowały kozienice24.pl

Artykuł pochodzi ze strony kozienice24.pl. Więcej informacji oraz galeria zdjęć dostępne pod poniższym linkiem: