Święto Bibliotek Szkolnych

W czwartek, 22 października 2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w ramach obchodów Międzynarodowego  Święta Bibliotek Szkolnych, odbyło się wspólne czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz quiz dotyczący ogólnej wiedzy z języka polskiego. Projekt  zorganizowany został przez nauczycieli – bibliotekarzy naszego liceum w celu przypomnienia wielkiego dzieła oraz sprawdzenia wiedzy z innych lekturach.

W ramach obchodów Święta Bibliotek licealiści z naszej szkoły nie tylko słuchali wybranych fragmentów „Pana Tadeusza”, ale także wzięli udział w konkursach przygotowanych przez szkolną bibliotekę. Trudnym sprawdzianem okazał się quiz ze znajomości lektur. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z niełatwymi pytaniami, a najwytrwalsi uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Zgromadzona na szkolnym hollu młodzież dobrze się bawiła, a przede wszystkim miała okazję zapoznać się i przypomnieć  treść „Pana Tadeusza” – aspekt edukacyjny miał tu duże znaczenie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włączenie się w tę mądrą akcję i zapraszamy do udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach.