Wyróżniona uczennica I LO w Brukseli

Uczennica klasy III c Patrycja Bożek, laureatka Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej przeprowadzonego w szkołach ponadgimnazjalnych na Mazowszu. W dniach 11 -15 września 2015r. uczestniczyła w wyjeździe organizowanym do Belgii przez biuro poselskie Zbigniewa Kuźmiuka. Wyjazd był pełen atrakcji, uczestnicy zwiedzili  dzielnice Laeken, by podziwiać monumentalne Atomium. Kolejnym punktem wycieczki były dwa malownicze miasta  Gandawa oraz Brugia, charakteryzujące się niezwykłą architekturą. W ostatnim dniu podróży laureaci zwiedzili Brukselę, siedzibę króla i parlamentu belgijskiego oraz siedzibę instytucji Unii Europejskiej. Wysłuchali również prelekcji w Parlamencie Europejskim na temat pracy i roli Parlamentu Europejskiego oraz spotkali się z posłem do Parlamentu Europejskiego - Zbigniewem Kuźmiukiem. Był to niezapomniany i pełen wrażeń wyjazd.