Matura na 100%

Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2014/2015 zdawalność matury tegorocznych absolwentów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego wyniosła 100%, czyli wszyscy uczniowie zdali egzamin maturalny 2015.

Maturzysta z I LO im. S. Czarnieckiego wśród dziesiątki najlepszych na Mazowszu!

W bieżącym roku szkolnym Centralna Komisja Egzaminacyjna i Okręgowe Komisje Egzaminacyjne zorganizowały konkurs „Matura na 100%”. Na czele finalistów tego rankingu znalazł się uczeń I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach – Michał Kuźmiński, wytypowany przez OKE w Warszawie. Oznacza to, że należy on do grona osób, które najlepiej w Polsce zdały maturę.

Warunkiem uzyskania tak zaszczytnego tytułu było uzyskanie wyniku co najmniej 90% z każdego egzaminu, w tym zaliczenie przynajmniej jednego na 100% i przystąpienie do min. dwóch egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.
  Michał Kuźmiński nie tylko doskonale zaliczył obowiązkowe i dodatkowe egzaminy maturalne na obydwu poziomach, ale szczyci się także licznymi osiągnięciami – jest finalistą III Mazowieckiej Olimpiady Poliglotów, zdobywał także laury w konkursach przedmiotowych z języka polskiego i historii.
Jaka jest droga do uzyskania takich wyników? Na to pytanie odpowiedział sam laureat.

Nie wystarczą same zdolności – należy cierpliwie i systematycznie pracować, zaś konkursy przedmiotowe wymagają zgłębiania dodatkowej lektury, wykraczającej znacznie poza zakres programowy szkoły średniej. Zdobycie takiej wiedzy ułatwia osiągnięcie wysokich not na maturze, a także pozwala wyzbyć się przedmaturalnego stresu. Ponadto nie bez znaczenia jest nieustanne wsparcie rodziców i praca nauczycieli, którzy angażują się w przekazywanie wiedzy i życzliwie „kibicują” w wygrywaniu kolejnych etapów konkursowych.
Warto mierzyć się z własnymi zainteresowaniami i dążyć do celu wbrew ogarniającej nas czasami niechęci i mimo momentów zwątpienia. Wiedza, którą zdobędziemy w czasie przygotowań do konkursów zaprocentuje na maturze. To mój patent na sukces”.
 W I LO im. S. Czarnieckiego wszyscy absolwenci zdali maturę 2015, czyli zdawalność wyniosła 100%. Okręgowe Komisje Egzaminacyjne zamieściły także wyniki, jakie z poszczególnych przedmiotów uzyskali maturzyści w powiecie kozienickim. I LO w Kozienicach z przedmiotów obowiązkowych na maturze w 2015r. uczniowie uzyskali z j. polskiego, j. angielskiego i j. rosyjskiego najwyższe wyniki w naszym powiecie.  Także w przypadku wielu przedmiotów na poziomie rozszerzonym wyniki są najwyższe w powiecie (j. polski, j. angielski, j. niemiecki, biologia, chemia, historia). Jest to sukces zarówno nauczycieli jak i zdolnych i pracowitych uczniów, tym bardziej, że od kilku lat uzyskiwane wyniki maturalne w I LO mają tendencję wzrostową.