Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, jak tysiące uczniów w kraju, rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/2016. Odświętnie ubrani młodzi ludzie pojawili się w murach szkoły, uśmiechnięci i wypoczęci, gotowi do podjęcia nowych wyzwań. Uroczystość  rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00.
Zgromadzonych na sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Ewa Malec, która przypomniała, że dzisiaj mija 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym miejscu pani dyrektor zacytowała słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Naród bez dziejów, bez przeszłości staje się wktótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości", dlatego tak ważna jest pamięć o minionych, tragicznych wydarzeniach. Następnie pani dyrektor Ewa Malec zapoznała zebranych ze zmianami kadrowymi w szkole, w serdecznych słowach zwróciła się do wszystkich obecnych, a w szczególności do uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczynają naukę w naszym liceum. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta – Zastępca Burmistrza pani Małgorzata Bebelska, Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kozienicach pan Janusz Patkowski oraz przedstawicielka Rady Rodziców pani Izabela Łuczyńska. Pani Burmistrz Małgorzata Bebelska odczytała listy gratulacyjne oraz wręczyła nagrody rzeczowe dla najlepszych tegorocznych maturzystów: Artura Marszałka, Michała Kuźmińskiego, Mileny Chmielewskiej. Pani dyrektor naszego liceum poinformowała, że Michał Kuźmiński został finalistą konkursu "matura na 100%" organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, oznacza to, że należy do grona osób, które najlepiej w Polsce zdały maturę.

Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kozienicach pan Janusz Patkowski poinformował, że trzech kolejnych maturzystów z najlepszymi wynikami - Agata Janeczek, Marcin Śmietanka, Wioleta Domaszczyńska otrzyma nagrodę od Zarządu Powiatu Kozienickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kozienicach.
Następnie pani dyrektor zapoznała uczniów z przydziałem wychowawstw w poszczególnych klasach, życzyła miłej i owocnej pracy w nowym roku szkolnym i zaprosiła zgromadzoną młodzież na pierwsze spotkania z wychowawcami.