Matura 2015

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach mogą się cieszyć z wyników egzaminów maturalnych swoich uczniów, gdyż z roku na rok są one coraz wyższe. Obowiązkowe egzaminy w części ustnej z języka polskiego i wybranego języka obcego nowożytnego zdali wszyscy. Obowiązkowe egzaminy pisemne z języka polskiego także zdali w 100%.  Nie ma żadnego ucznia, który nie zdał więcej niż jednego egzaminu. Do egzaminów maturalnych w maju 2015 r. przystąpiło 109 tegorocznych absolwentów oraz 21 absolwentów z lat ubiegłych w celu podwyższenia wyniku (otrzymano 6 aneksów).
    Średni wynik szkoły z przedmiotów obowiązkowych wynosi 74%.  Najwyższą średnią uzyskała klasa 3a – 82%. 11 osób otrzymało  wynik powyżej 90%, a 36 powyżej 80%. Najwyższą średnią z przedmiotów obowiązkowych uzyskali: Artur Marszałek z klasy 3b – 98%, Michał Kuźmiński – 97%, Milena Chmielewska – 97%, Marcin Śmietanka – 96%, Agata Janeczek – 96%, Wioleta Domaszczyńska – 95%.

Każdy absolwent – zgodnie z zasadami przeprowadzenia egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 r. – obowiązkowo przystąpił również do egzaminu maturalnego z jednego wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Wyniki z geografii, języka polskiego, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie są na wielu świadectwach powyżej 80%, wielu uczniów uzyskało także wynik 100% z poszczególnych przedmiotów. Absolwenci  wybierali na maturze także przedmioty, które nie są nauczane w naszej szkole. Wynik z języka hiszpańskiego – 98%, języka rosyjskiego – 100% . W roku szkolnym mieliśmy finalistów XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Otrzymanie tytułu finalisty zwalnia ucznia z egzaminu z tych przedmiotów i automatycznie otrzymuje on 100% na świadectwie.