Finał konkursu biologiczno – chemicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych rozstrzygnięty

W dniu 11 czerwca 2015 roku w murach naszej szkoły odbył się finał konkursu biologiczno - chemicznego, w którym wzięli udział uczniowie okolicznych szkół gimnazjalnych zakwalifikowani w eliminacjach półfinałowych (10 finalistów).

Tym razem uczniowie musieli zmierzyć się z doświadczeniami i zadaniami problemowymi z biologii i chemii. Dotyczyły one określania odczynu roztworów, wykrywania białka w żywności, otrzymywania soli trudno rozpuszczalnych, otrzymywania wodorotlenków i kwasów jak również znajomości cech budowy tkanek zwierzęcych i roślinnych, praktyki w pracy z mikroskopem, wiedzy botanicznej i znajomości zasad dziedziczenia cech. Ze względu na bardzo dobre przygotowanie uczniów, i tu ukłon kierujemy do opiekunów, wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze z praktyczną wiedzą z biologii i chemii. Komisja w składzie: p. Anna Przerwa-Bieniek nauczycielka biologii, p. Edyta Tarczyńska nauczycielka chemii oraz p. Marzanna Chołuj nauczycielka fizyki, miała nie lada zadanie wybrać tych najlepszych:

I miejsce: Natalia Pacocha kl. IIIC z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kozienicach (42/56 pkt.)
II miejsce: Karolina Stępień kl. IIIB z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kozienicach (41/56 pkt.)
I Wyróżnienie: Michał Gozdera kl. IIIA z Publicznego Gimnazjum w Sieciechowie (40/56 pkt.)
II Wyróżnienie: Emilia Babula kl. IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kozienicach (38/56 pkt.).

Oto wyniki pozostałych finalistów:

Magdalena Karsznia kl. III z Publicznego Gimnazjum w Sieciechowie (37/56 pkt.)
Patrycja Kręcisz kl. IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kozienicach  (35/56 pkt.)
Marcin Tasak kl. IIIA z Publicznego Gimnazjum w Świerżach Górnych (35/56 pkt.)
Justyna Zawada kl. IIIA z Publicznego Gimnazjum w Garbatce Letnisko (33/56 pkt.)
Oliwia Gugała kl. IIIB z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kozienicach (27/56 pkt.)
Sebastian Gryszko kl. IIIB z Publicznego Gimnazjum w Świerżach Górnych (27/56 pkt.)

Opiekunami nagrodzonych uczniów są: p. Joanna Paciorkiewicz i p. Kamil Kościug z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kozienicach oraz p. Marianna Lenartowicz z Publicznego Gimnazjum w Sieciechowie. Podziękowania kierujemy również do opiekunów pozostałych finalistów: p. Małgorzaty Pulkowskiej z Publicznego Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych, p. Bożeny Jagiełło z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kozienicach i p. Barbary Leśniak z Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce Letnisko. Wszyscy finaliści konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Malec nagrody książkowe oraz dyplomy. Wygranym gratulujemy!!!

Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy do II edycji konkursu w roku szkolnym 2015/2016.

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom gimnazjalistów za przygotowanie uczniów na wysokim poziomie oraz za udział w konkursie! Dziękujemy dyrektorom gimnazjów za współpracę!