IV Zespołowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów

W dniu 9 czerwca 2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Czarnieckiego odbył się IV Zespołowy Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów. Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki z naszego liceum: Ida Murawska, Joanna Piwońska, Tomasz Urban. W konkursie wzięli udział uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach, Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach oraz Publicznego Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych. Utworzono 23 zespoły, każdy trzyosobowy. Uczniowie przyjechali na konkurs o godzinie 1400. Towarzyszyły im nauczycielki matematyki: p. Joanna Skirzyńska, p. Grażyna Śmietanka, p. Beata Ludwiczak, p. Danuta Reguła.

I etap trwał 60 minut (zadania tutaj). Do II etapu, który trwał 30 minut zakwalifikowało się 8 drużyn (zadania tutaj):

1. Krzysztof Celuch, Mateusz Furga, Mateusz Pujanek z Publicznego Gimnazjum  nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach; 35/44 pkt.
  2. Aleksandra Kurek, Urszula Woźniak, Bartosz Smolarczyk z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach; 29/44 pkt.
  3. Sylwia Wojcieszek, Krystian Gollasch, Dominika Kowalska z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach; 28/44 pkt.
  4. Magdalena Krześniak, Natalia Pacocha, Anna Jopek z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach; 28/44 pkt.
  5. Ada Siembor, Aleksandra Krawczyk, Izabela Jelonkiewicz z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach; 24/44 pkt.
  6. Jakub Kęska, Grzegorz Kacperek, Bartosz Siembor z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach; 24/44 pkt.
  7. Diana Kuśmierczyk, Natalia Kominek, Kamil Frączek z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach; 24/44 pkt.
  8. Kamila Gogacz, Patrycja Kręcisz, Adrianna Maciąg z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach; 24/44 pkt.

Po II etapie okazało się, że dwa zespoły uzyskały taką samą liczbę punktów i przystąpiły do dogrywki. Były to następujące zespoły:

1. Sylwia Wojcieszek, Krystian Gollasch, Dominika Kowalska z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach; 41/60 pkt.
  2. Magdalena Krześniak, Natalia Pacocha, Anna Jopek z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach; 41/60 pkt.

Obie drużyny biegle rozwiązywały zadania. Dogrywce towarzyszyły wielkie emocje, ponieważ dopiero w trzeciej rundzie dogrywki udało się wyłonić zwycięzców konkursu.

Pierwsze trzy miejsca zajęły następujące drużyny:

1. Aleksandra Kurek, Urszula Woźniak, Bartosz Smolarczyk z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach; 45/60 pkt.
  2. Krzysztof Celuch, Mateusz Furga, Mateusz Pujanek z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II  w Kozienicach; 44/60 pkt.
  3. Sylwia Wojcieszek, Krystian Gollasch, Dominika Kowalska z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach; 42/60 pkt.

Finaliści otrzymali z rąk pani dyrektor Anny Liwochy dyplomy oraz nagrody.

Zwycięzcom gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy nauczycielom gimnazjów za pracę włożoną w przygotowanie uczniów.

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu na rok.