Konkurs wiedzy z biologii i chemii dla uczniów gimnazjum

W dniu 18 maja w naszej szkole odbył się I etap konkursu biologiczno-chemicznego, którego oganizatorami byli nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach: Edyta Tarczyńska, Marzanna Chołuj i Anna Przerwa - Bieniek. Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziało sześć okolicznych gimnazjów i dwudziestu pięciu uczniów przystąpiło do testu wiedzy z biologii i chemii. Uczniowie z dużą chęcią i zaangażowaniem rozwiązywali zadania, a poziom ich przygotowania był bardzo wysoki. Po komisyjnym sprawdzeniu testów ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy dla finalistów, podziękowania dla pozostałych uczestników, opiekunów oraz dyrektorów szkół.

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów i jednocześnie są zakwalifikowani do wzięcia udziału w finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu 2015r:

1. Karolina Stępień kl. III B, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kozienicach, 33/40 pkt.
  2. Natalia Pacocha kl. III C, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kozienicach, 32/40 pkt.
  3. Michał Gozdera kl. III A, Publiczne Gimnazjum w Sieciechowie, 30/40 pkt.
  4. Sebastian Gryszko kl. III B, Publiczne Gimnazjum w Świerżach Górnych, 30/40 pkt.
  5. Emilia Babula kl. III A, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kozienicach, 29/40 pkt.
  6. Marcin Tasak kl. III A, Publiczne Gimnazjum w Świerżach Górnych, 29/40 pkt.
  7. Oliwia Gugała kl. III B, Publiczne Gimnazjum w nr 2 w Kozienicach, 28/40 pkt.
  8. Patrycja Kręcisz kl. III A, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kozienicach, 28/40 pkt.
  9. Magdalena Karsznia kl. III, Publiczne Gimnazjum w Sieciechowie, 27/40 pkt.
  10. Justyna Zawada kl. III A, Publiczne Gimnazjum w Garbatce Letnisko, 27/40 pkt.

Pomysł i forma konkursu spotkała się z aprobatą zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli opiekunów, co mamy nadzieję będzie początkiem owocnej współpracy. Zainteresowanie studiami medycznymi, przyrodniczymi jest przyczyną wysokiego poziomu wymagań stawianych uczniom oraz powoduje dużą konkurencję wśród kandydatów na studentów, a sprawdzanie swojej wiedzy przez udział w konkursach to sposób na ciągłe rozwijanie się.
Finalistom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.