Brązowi medaliści etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

W dniu 9 maja 2015r. w Warszawie odbył się etap wojewódzki XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Głównymi celami mistrzostw były: sprawdzenie wiedzy z zakresu historii i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do udziału w zawodach przystąpiło łącznie 12 najlepszych drużyn z województwa mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowała Drużyna Medyczna w składzie: Artur Bębeńca – kapitan, Marcin Śmietanka, Wioleta Domaszczyńska, Agata Janeczek i Przemysław Luśtyk. Opiekunem Grupy Medycznej działającej w naszej szkole jest p. Edyta Tarczyńska.
Po wylosowaniu numerów startowych przez kapitanów, drużyny miały pokonać sześć stacji. Na pierwszej z nich uczestnicy rozwiązywali test dotyczący historii PCK oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast na kolejnych stacjach uczestnicy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym z oparzeniem, złamaniem otwartym, ugryzieniem przez wiewiórkę, wstrząsem, pęknięciem czaszki, zatruciem i krwotokiem, a także wykonali resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) na dwóch fantomach.

Podczas pracy na poszczególnych stacjach uczestnicy, oprócz prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym, musieli wykazać się umiejętnością podejmowania szybkich i trafnych decyzji, opanowaniem i spokojem.

Nawiązali również przyjaźnie z uczniami z drużyn przeciwnych z Płocka, Sierpca i Ciekanowa, co z pewnością zaowocuje dobrą współpracą, wymianą doświadczeń i wspólnymi spotkaniami. Postępy drużyn oceniały komisje, w skład których wchodzili ratownicy medyczni oraz przedstawiciele PCK w Warszawie i Płocku.