Michał Kuźmiński w finale III Mazowieckiej Olimpiady Poligotów

W III Mazowieckiej Olimpiadzie Poliglotów wzięło udział 272 uczniów z 44 szkół ponadgimnazjalnych  z województwa mazowieckiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testów z języka polskiego i dwóch wybranych języków obcych. Michał Kuźmiński zdobył największą ilość punktów z języka polskiego spośród wszystkich uczestników i zakwalifikował się do kolejnych eliminacji.

W II etapie olimpiady, który odbył się 15. 04. 2015 r. w Warszawie, wzięło udział 39 uczniów z 19 szkół. Zmierzyli się ze sprawdzianem obejmującym rozumienie czytanego tekstu oraz rozumienie ze słuchu z trzech języków.  Michał uzyskał bardzo wysoką punktację i znalazł się w gronie 11 finalistów olimpiady.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas ostatniego etapu,który zostanie przeprowadzony 10. 06. 2015 r. Przed finalistami najtrudniejsze zadanie – przekład tekstu literackiego na język polski.