Goście z Politechniki Warszawskiej

17 kwietnia 2015r. w ramach współpracy patronackiej Politechniki Warszawskiej z naszym liceum, gościliśmy przedstawicieli uczelni: Pana dr. inż. Jacka Kozłowskiego z Zakładu Odlewnictwa Wydziału Inżynierii Produkcji PW oraz dr. inż. Jerzego Jakubowskiego z Zakładu Inżynierii Spawania Wydziału Inżynierii Produkcji PW.

Zasadniczą częścią spotkania był wykład dotyczący metod spawania oraz ich zastosowania w przemyśle. Wystąpienie dr. inż. Jacka Kozłowskiego ilustrowane było filmem ukazującym  technologiczne procesy produkcji stali w warszawskiej hucie ArcelorMittal. Zdobytą podczas wykładu wiedzę młodzież mogła zweryfikować w konkursie przeprowadzonym przez pracowników naukowych politechniki. Chociaż pytania nie były łatwe, licealiści bez problemu zdobywali kolejne punkty.

W kuluarach uczniowie mieli możliwość indywidualnego spotkania z przedstawicielami Politechniki Warszawskiej i zadawania pytań dotyczących Wydziału WIP.