Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 13 marca 2015 r. o godzinie 10 w Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Ic: Sylwia Purchała, Kamil Wojdyr, Mateusz Strzelczyk, Natalia Wolszczak i z klasy IIIc: Łukasz Konder, pod opieką nauczycielki chemii i edukacji dla bezpieczeństwa Edyty Tarczyńskiej.

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Do części ustnej zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów w części pisemnej: Sylwia Purchała i Łukasz Konder z I LO oraz uczeń z Zespołu Szkół Nr 1 w Kozienicach. Po wielu trudnych pytaniach obejmujących znajomość wiedzy pożarniczej komisja ogłosiła wyniki:
  • I miejsce: Łukasz Konder z I LO w Kozienicach
  • II miejsce: Sebastian Szczypior z ZS Nr 1 w Kozienicach
  • III miejsce: Sylwia Purchała z I LO w Kozienicach
 Uczeń Łukasz Konder zakwalifikował się do Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 25 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim. Łukaszowi gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.