VIII MISTRZOSTWA SUDOKU

24 lutego 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w których uczestniczyło 41 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego, Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 2.

Mistrzostwa rozpoczęły się prezentacjami multimedialnymi pt.: „Tworzenie własnego sudoku”, którą przygotowała Sylwia Kowalczyk, „Mistrzostwa Sudoku 2014” -  przygotowaną przez Kingę Krawczyk oraz film edukacyjny, promujący rozwiązywanie krzyżówek sudoku, przygotowany przez Natalię Molendowską i Martę Wawrzak. Wszystkie dziewczęta są uczennicami klasy II A I LO.

W etapie eliminacyjnym wyłoniono 10 finalistów, którzy mieli za zadanie rozwiązać zestaw trzech zagadek sudoku o różnym stopniu trudności. Nowością tegorocznych rozgrywek było wzbogacenie konkursu o nowe formuły. Podczas rundy finałowej, w której zmagali się najlepsi pasjonaci sudoku, pozostali uczestnicy zawodów mogli spróbować swoich sił w potyczkach logicznych w następujących kategoriach:

- rozwiązywanie sudoku przy publiczności;

- układanie kostki Rubika na czas;

- puzzle, czyli rebusy matematyczne;

- sudoku z zapałkami

Wyniki zawodów:

I miejsce – Katarzyna Surowiecka PG2

II miejsce – Krzysztof Celuch PG1

III miejsce – Natalia Molendowska I LO

IV miejsce – Karol Sitkowski PG2

Ponadto za uczestnictwo i zaangażowanie w  konkursach nieformalnych nagrodzeni zostali: Karol Bączek  i Mateusz Pujonek oraz Żaneta Mycek i Daniel Kuciak (sudoku przy publiczności), Filip Kowalczyk , Natalia Szczygieł, Bartosz Ptaszek (sudoku z zapałkami), Elżbieta Bachan, Anna Bąk (puzzle) oraz Bartłomiej Traczyk -niekwestionowany mistrz zabawy z kostką Rubika. Najlepsi odebrali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Ewy Malec oraz opiekunki mistrzostw Joanny Piwońskiej.

Pani Dyrektor podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w mistrzostwach i zaprosiła na następne za rok.