29 SanLOremo za nami...

Dnia 13 lutego  2015r. o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego  im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach już po raz 29 odbył się  Festiwal Młodych Talentów SanLO remo. Imprezę, ze swadą, poprowadzili  uczniowie klas pierwszych : Wiktor Basaj, Jakub Cieślak i Patryk Gryszko. Na scenie pojawili się kolejno: Karol Rostkowski, uczeń klasy III d z I LO w Kozienicach, reprezentujący rap, Venevicus – duet: Szymon Harris Balcerek oraz Dawid „Unelith” Nowakowski, grający ambient power mystic metal. Obydwaj wykonawcy wywodzą się z Kozienic  i są również uczniami liceum. Jako ostatni pojawili się na scenie muzycy z zespołu Colt 44, reprezentujący rock/punk/ metal. Ciekawostką jest to ,iż za perkusją zasiadła dziewczyna – Weronika Grabarczyk, również licealistka, która na scenie czuła się doskonale.

Tegoroczny festiwal miał formę prezentacji połączonej z warsztatami muzyczno – wokalnymi, które poprowadził absolwent I Liceum , muzyk – Łukasz Różycki. Występom przyglądały się również Adrianna Glegoła i Izabela Potent – reprezentantki samorządu uczniowskiego.  Koncert przebiegał w przyjaznej i twórczej atmosferze, przy aplauzie chętnej do zabawy publiczności.  Uczestnicy koncertu bardzo pozytywnie wypowiadali się o konkursie, mówili ,że” w liceum mogą odnaleźć miejsce dla realizacji swoich pasji”,  „ są mile zaskoczeni sprzyjającą muzykom atmosferą, cieszy ich wspólne muzykowanie”,  „ chętnie powrócimy jeszcze  do Was w przyszłym roku, bo udział w festiwalu to fajna przygoda”. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni sprzętem nagłaśniającym oraz upominkami ufundowanymi przez  Gminę Kozienice, Starostwo Powiatowe z Kozienic, Kozienicką Gospodarkę Komunalną oraz Esselte. Wsparciem otoczyli również organizatorów – klasę I a wraz z wychowawczynią  p. Idą Murawską oraz samorząd uczniowski, zaprzyjaźnione firmy: Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, ZUH  Optyk D. Osiadacz, Piekarnia Oskroba, Galeria Smaku, Biuro Techniczno – Handlowe SHILL Ek Sport z.oo (p. Płatosowie), Bakoma Bis Sp. z.oo Janików oraz p. Artur Kowalski i p. Edmund Kordas. Patronat nad imprezą sprawowała Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, pani Ewa Malec.

W przyszłym roku  SanLOremo będzie obchodziło trzydziestolecie swojego istnienia. Na jubileuszowy koncert organizatorzy zapraszają już dziś.