Międzynarodowe warsztaty w I LO – PEACE PROJECT

Po raz kolejny I LO bierze udział w projekcie PEACE, czyli People’s Enthusiasm Acting for Cultural Education, który jest projektem edukacyjnym, którego głównym celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób odmiennych ras, kultur czy religii. Projekt PEACE  jest jednym z działań podejmowanych przez studentów zrzeszonych w organizacji AIESEC.

Stowarzyszenie Studentów AIESEC jest międzynarodową platformą dla młodych ludzi odkrywających i rozwijających swój potencjał. Skupia 18 000 członków w 89 krajach i terytoriach, zgrupowanych w Komitetach Lokalnych na ponad 800 uczelniach na całym świecie. Swoją misję realizuje przede wszystkim poprzez Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk, seminaria i konferencje naukowe.

Nasza szkoła w dniach od 15 do 22 lutego gości wolontariuszy:

Kristine Gergaia z Gruzji,

José Milton Albano z Brazylii,

Fayssal Ghemmour z Algierii.