„Czarowna noc” licealistów z I LO w Kozienicach - Studniówka 2015

„Poloneza czas zacząć” -  słowa te wypowiedziane przez przedstawicieli rodziców rozpoczęły uroczysty bal studniówkowy młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, który odbył się w sobotni wieczór 7 lutego 2015r. w sali balowej elektrowni ENEA Wytwarzanie.

Odświętne i szykowne stroje młodzieży, podekscytowani rodzice i wzruszeni nauczyciele w przepięknie udekorowanej sali najlepiej oddają nastrój tego niezwykłego wydarzenia. Wśród grona zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Powiatu Kozienickiego – Janusz Stąpór, przewodniczący Rady Powiatu Włodzimierz Stysiak, poseł na sejm RP – Czesław Czechyra, proboszcz parafii św. Krzyża -  ksiądz kanonik Kazimierz Chojnacki oraz dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 w Kozienicach – p.Ryszard Zając, a także liczne grono rodziców i przyjaciół tegorocznych maturzystów. Przemówienia, życzenia i gratulacje skierowane do młodzieży podkreślały wyjątkowość chwili, przypominając, że ta noc to przełom i symboliczne wprowadzenie w nowy etap dorosłego życia.

Podtrzymując kilkuletnią tradycję szkoły, pani dyrektor Ewa Malec, na zakończenie swojego przemówienia, w krótkich wierszowanych tekstach podkreśliła wyjątkowość poszczególnych klas i ich opiekunów. Następnie głos zabrały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które również  wierszowanym tekstem zwróciły się do koleżanek i kolegów, wymieniając atuty uczniów z poszczególnych profilów. Dzielnie wspomagali ich przedstawiciele klas trzecich, których pojawienie się zaskoczyło i rozbawiło zebranych gości. Na zakończenie przedstawiciele klas trzecich wręczyli dyrekcji szkoły oraz wychowawcom – Marzannie Chołuj,  Annie Przerwie – Bieniek, Sylwii Milczarczyk oraz Bożenie Stępień piękne bukiety róż, wyrażając w ten sposób wdzięczność za opiekę  i wsparcie w trzyletnim etapie kształcenia licealnego.

Szampańska zabawa trwała do białego rana, uświetniana pokazami walca i tańca nowoczesnego przygotowanego przez maturzystów. Życzymy  naszym uczniom , aby w podobnych, radosnych nastrojach, doskonale przygotowani przystąpili do zbliżających się egzaminów maturalnych, a ich efekty były doskonałe. Powodzenia!