Święto Bibliotek Szkolnych w I LO w Kozienicach

W piątek, 25 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach, w ramach obchodów Międzynarodowego  Święta Bibliotek Szkolnych, odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Projekt  zorganizowany został przez nauczycieli – bibliotekarzy naszego liceum w celu przybliżenia treści tego wielkiego, ale zapomnianego dzieła polskiej literatury. Podejmując takie działania, społeczność szkolna włączyła się w akcję zapoczątkowaną we wrześniu tego roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej – wspólnego czytania wielkich dzieł literatury polskiej. W ramach obchodów Święta Bibliotek licealiści z naszej szkoły nie tylko czytali wybrane fragmenty „Trylogii”, ale także wzięli udział w konkursach przygotowanych przez szkolną bibliotekę. Trudnym sprawdzianem okazał się quiz ze znajomości „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”, czyli dotyczący wszystkich trzech części  dzieła Henryk  Sienkiewicza. Ponadto licealiści przygotowali krótkie humorystyczne wierszyki oraz portrety ulubionych bohaterów literackich. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z niełatwymi pytaniami, a najwytrwalsi uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Zgromadzona na szkolnym hollu młodzież dobrze się bawiła, a przede wszystkim miała okazję zapoznać się i przypomnieć  treść „Trylogii” – aspekt edukacyjny miał tu duże znaczenie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włączenie się w tę mądrą akcję i zapraszamy do udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach.