Święto Nauczycieli w I Liceum Ogólnokształcącym

„Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć”
 Napoleon Hill.

Takie hasło przewodnie towarzyszyło obchodom Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole, które odbyło się 10 października 2014 r. W tym samym dniu miało także miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych, których przedstawiciele złożyli przysięgę na sztandar szkoły, stając się tym samym pełnoprawnymi przedstawicielami społeczności licealnej.

Pani Dyrektor Ewa Malec oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kozienicach wręczyli nagrody nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi, dziękując za zaangażowanie w pracy pedagogicznej oraz pracy na rzecz szkoły. Pani Dyrektor życzyła wszystkim dalszych sukcesów i zadowolenia z podejmowanych działań. Następnie głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który w serdecznych słowach złożył podziękowanie.

Po części oficjalnej uczniowie przedstawili program artystyczny pt. „Marzenia do spełnienia, czyli sfrustrowana nauczycielka”, który zakończył zespół muzyczny utworem pt. „Wielkie granie”.