Warsztaty profilaktyki

W dniu 7 października 2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach odbył się cykl spotkań dla młodzieży, nauczycieli i rodziców na temat „Radzenie sobie z negatywnymi emocjami”. Zajęcia w formie warsztatów prowadziła trener Justyna Kaczmarczyk z Centrum Edukacji i Profilaktyki z Krakowa. Model prowadzonych zajęć dostosowany był do wieku uczestników.
     Zajęcia w formie warsztatowej bardziej angażują młodzież. Uczniowie sami dochodzą do odpowiednich wniosków, a tym samym wiedza ich utrwala się. Szkolenia dla rodziców i nauczycieli były odpowiednio zmodyfikowane, a celem nadrzędnym było zrozumienie emocji dziecka i odpowiedzenie na pytanie, jak można pomóc dziecku w opanowaniu negatywnych emocji.