Międzywojewódzki Konkurs „Czuję się obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej"

Troje uczniów naszej szkoły- Mateusz Bienias, Piotr Tasak i Kinga Chojecka pod opieką pani Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek wzięło udział w Międzywojewódzkim Konkursie   „Czuję się obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej" pod honorowym patronatem prezesa Trybunału Konstytucyjnego, którego celem było rozwijanie cnót obywatelskich, patriotyzmu i odpowiedzialności za wspólne dobro.

Konkurs ten składał się z dwóch części. Pierwsza przeprowadzona w dniu  9.września 2014r. w Urzędzie Marszałkowskim, zakończyła się dla naszych uczniów zwycięstwem. Nasza grupa  zajęła pierwsze miejsce, a Mateusz Bienias drugie w klasyfikacji indywidualnej. Część druga pod przewodnictwem dr Adama Jankiewicza, dyrektora Zespołu Prezydialnego Trybunału Konstytucyjnego, przeprowadzona  26. Września 2014r.  w Trybunale Konstytucyjnym również zakończyła się sukcesem. Warto tu wspomnieć o ‘’grupie wsparcia’’, która towarzyszyła naszym uczniom. Prezentacja dokonań naszej szkoły, zadań zrealizowanych przez nią w zakresie obywatelskiego obowiązku, tj. świętowania rocznic  ważnych dla naszego państwa, czy wychowywaniu świadomych społecznie i politycznie obywateli, została wyróżniona. Wiele radości sprawiły uczniom również atrakcje przygotowane przez organizatorów, tj. spotkanie z wojewodą panem Jackiem Kozłowskim, prelekcja na temat samorządności czy pobyt w Trybunale Konstytucyjnym. Ponadto nasza grupa jako jedyna mogła zwiedzić tę instytucję, a na pamiątkę każdy z nas otrzymał podpisaną przez prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego - Konstytucję.