Festyn Ekologiczny 2014r.

W dniu 19 września, już po raz dziesiąty, w naszej szkole odbył się festyn ekologiczny. Tegoroczny festyn przebiegał pod hasłem: „Dzika fauna i flora Polski” ze względu na przypadający w tym dniu „Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk”.

Słonecznie, smacznie i kolorowo było tego dnia na boisku szkolnym. Uczniowie liceum, jak co roku, przygotowali stoiska promujące zdrową żywność oraz plony jesieni. Dodatkowo staraliśmy się przygotować szereg atrakcji dla najmłodszych gości z kozienickich przedszkoli i zainteresować ich strojami oraz zabawkami ekologicznymi. Nie zabrakło występów młodych, utalentowanych artystów, m. in. zespołu instrumentalnego ze szkoły muzycznej w Kozienicach, czy też młodzieży I LO: Kamil Kurek (III c) z zespołem, Szymon Balcerek (IIId) z zespołem, Anika Kęska (IIIc), Joanna Szumilas (IIIc), Anna Kowalska (III c), Daniel Czerwiński (IIa), Patryk Gryszko (Ic), Łukasz Konder (IIIc), Martyna Pajączkowska (IIc), Marcin Śmietanka (IIIa). Podczas festynu zaprezentowano również brawurową akcję ratunkową wykonaną przez Grupę Ratownictwa Medycznego aktywnie działającą przy szkolnym kole PCK I LO w Kozienicach (Wioletta Domaszczyńska IIIa, Przemysław Luśtyk IIIa, Artur Bębeńca IIIc). Nagrodzono cztery klasy, które okazały się być najbardziej skuteczne i pomysłowe w promocji swojej klasy i zdolności kulinarnych: klasa IIa z wychowawcą p. Joanną Piwońską, klasa Ic z wychowawcą p. Mariolą Worobiec, klasa Ia z wychowawcą p. Idą Murawską, klasa Ib z wychowawcą p. Grażyną Ambroziewicz. Organizatorom i uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i miłą zabawę.