Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W poniedziałkowy poranek, 1 września 2014r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, jak tysiące uczniów w kraju, rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Odświętnie ubrani młodzi ludzie pojawili się w murach szkoły, uśmiechnięci i wypoczęci, gotowi do podjęcia nowych wyzwań. Uroczystość  rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00.
Zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów powitała pani dyrektor Ewa Malec, która zapoznała zebranych ze zmianami kadrowymi w szkole, w serdecznych słowach zwróciła się do wszystkich obecnych, a w szczególności do uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczynają naukę w naszym liceum. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta – zastępca burmistrza pani Małgorzata Bebelska oraz przedstawiciel starostwa – pan Jarosław Chlewicki, którzy odczytali listy gratulacyjne oraz wręczyli nagrody rzeczowe dla tegorocznych maturzystów za najwyższe wyniki na maturze.

Następnie pani dyrektor zapoznała uczniów z przydziałem wychowawstw w poszczególnych klasach, życzyła miłej i owocnej pracy w nowym roku szkolnym i zaprosiła zgromadzoną młodzież na pierwsze spotkania z wychowawcami.