XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca odbyła się XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarię Sejmu. Tematem tegorocznej sesji, w której udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego: Mateusz Bienias i Przemysław Luśtyk, były Wybory Parlamentarne. To już 6 raz, kiedy uczniowie I LO zasiadają w sejmowych ławach.
W czasie obrad posłowie debatowali nad projektem uchwały, podjętej przez Komisję Sejmową, a także nad poprawkami wniesionymi przez młodzieżowych posłów. W obradach udział wzięli m. in. Marszałkowie Sejmu: Ewa Kopacz, Jerzy Wenderlich, Cezary Grabarczyk, Eugeniusz Grzeszczak oraz Wanda Nowicka, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, wicepremier Janusz Piechociński, a także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji.