25 rocznica wyborów

Dziś mija 25 rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 roku, które zakończyły się wielkim zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989r. były rezultatem porozumienia zawartego między władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu. Aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień, jakim niewątpliwie był 4 czerwca 25 lat temu, w naszym liceum została zorganizowana wystawa „4.06.1989- Narodziny Wolności”.
Ekspozycja składa się z plakatów oraz zdjęć, które najlepiej oddają nastroje panujące wśród Polaków w tamtym, przełomowym okresie. Wielkie zwycięstwo obozu solidarnościowego stało się faktem, a demontaż systemu komunistycznego w Polsce nabierał rozmachu.
Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu uczniów z klas II d i I b oraz nauczyciela historii, Joanny Kuźmińskiej.