Debata panelowa " Dziecko bezpieczne w rodzinie i w szkole"

Dnia 21 maja 2014 roku w godzinach od 12:00 - 14:15 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyła się debata panelowa poświęcona bezpieczeństwu, w ramach programu: " Dziecko bezpieczne w rodzinie i w szkole" realizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Mazowieckim Wojewódzkim Komendantem Policji z siedzibą w Radomiu. Pośród debatujących znaleźli się:

Dorota Sokołowska - Dyrektor Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie,
Józef Grzegorz Małaśnicki - Wicestarosta Powiatu Kozienickiego,
Tomasz Śmietanka  - Burmistrz Gminy Kozienice,
Mariusz Prawda -  Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach,
Stanisław Kondeja – Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach,
Patrycja Zaborowska, Ilona Tarczyńska - pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach,
Emmanuela Wojtas-Kunińska - Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kozienicach,
Krzysztof Karczmarski - Kierownik Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach,
Ewa Jarosz - Dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Kozienicach,
Katarzyna Krajewska, Robert Ozga - Rodzinni Kuratorzy Zawodowi Sądu Rejonowego w Kozienicach,
Mirosław Kocyk - Przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Kozienicach,
Artur Gac - Przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kozienicach,
oraz reprezentanci instytucji: Placówki Socjalizacyjnej" Panda", dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. z terenu powiatu kozienickiego. Ponadto uczestnikami spotkania byli reprezentanci rodziców i uczniów.
Debatę poprowadziła Ewa Malec - dyrektor szkoły. W tematykę obrad wprowadziła zebranych grupa teatralna LOtea, która zaprezentowała spektakl " Bici biją" na motywach sztuki Inki Dowlasz. Po części panelowej nastąpiła praca w grupach, mająca na celu znalezienie sposobów rozwiązywania problemu przemocy w rodzinie i w szkole.
Spośród wielu wniosków jeden wydaje się być szczególnie ważny: " Rodzice, rozmawiajcie ze swoimi dziećmi, miejcie dla nich czas".