Tomasz Lis Na Żywo

12 maja 2014 r. uczniowie naszego liceum gościli w znanym programie pt. : „Tomasz Lis na żywo”. Jest to program publicystyczny w telewizji TVP 2 prowadzony przez dziennikarza Tomasza Lisa. Pierwszy program został wyemitowany dnia 25 lutego 2008 roku. Jest realizowany na żywo z udziałem publiczności. Dyskusje na forum programów Tomasza Lisa dotyczą całego spectrum tematów politycznych i społecznych. Emitowany jest w poniedziałki o godzinie 21:50.

Dla licealistów była to wyjątkowa lekcja w studio telewizyjnym i możliwość spotkania ze znanymi postaciami polskiej sceny politycznej. Wśród zaproszonych gości byli: prof. Danuta Hübner, Ryszard Kalisz, Stanisław Żelichowski, Jacek Kurski i Wojciech Olejniczak. W czasie programu uczniowie usłyszeli jak nasi politycy widzą dalszy rozwój Unii Europejskiej. Goście Tomasza Lisa kandydujący w wyborach do PE próbowali też krótko przedstawić powody, dla których chcą pracować właśnie w Brukseli. Taka nietypowa lekcja wszystkim jej uczestnikom bardzo się podobała, a uczniowie już planują udział w kolejnym programie.